تبلیغات
کـــــــــیهان - طراحی سیستم نوین افزایش دید در شب/ اشتراک تصاویر برای سربازان <!?php bloginfo('name'); ?> <!?php if ( is_single ) { ?> » Blog Archive <!?php } ?> <!?php wp_title; ?>

بسیاری از سربازان در شرایط آب و هوایی نامناسب و یا در تاریکی شب از عینک های خاصی استفاده می کنند اکنون آمریکا قصد دارد همه تجهیزات مجزای دید را با یک سیستم ابر دید ترکیب کند. این فناوری که "پیکسنت" نام دارد، می تواند حسگرهای مرئی، نزدیک به فروسرخ و فروسرخ را به یک تک وسیله چسبان و قابل اتصال تبدیل کند که سربازان می توانند آن را به کلاه خود متصل کنند.

سازمان پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) همچنین پیش بینی می کنند با این سیستم سربازان بتوانند تصاویری را که می بینند با دیگر اعضای جوخه و دسته خود از طریق شبکه های بی سیم به اشتراک بگذارند.

فناوری های سنجنده کنونی یک سکوی پرش خوب هستند اما پیکسنت نیازمند ابتکارات و نوآوری هایی برای ترکیب امواج انعکاسی و گرمایی است تا بالاترین سطح دید را در طول روز یا شب ارائه کرده و این فناوری را به حداکثر توان جابجایی و قابلیت حمل و نقل برساند.

دید پیکسنت به سیستمی نیاز دارد که اندازه، وزن و توان و هزینه را به حداقل میزان کاهش داده تا استفاده از آن را برای سربازان آسان کند.

یک تلفن هوشمند برپایه اندروئید می تواند به عنوان "مغز" این ابزار دید عمل کند به طوریکه تمامی تصاویر حسگرها را ترکیب کرده و سپس آن را به دیگر سربازان یا شبکه ارتش ارسال کند.

سازندگان این دستگاه همچنین تدوین کاربردهایی را برای این تلفن درصورت لزوم در نظر دارند. اما حتی دستگاهی که بهترین تصویر شب و حسگرهای گرمایی را ترکیب کند اگر بسیار برای ارتش گرانقیمت تمام شود نمی تواند خیلی کمک کننده باشد.

قیمت هر یک از این سیستم های دید جدید  300،3 دلار برای هر واحد تعیین شده است.:: موضوعات مرتبط: اخبار علمی و تازه های فناوری متفرقه
:: برچسب‌ها:
ن : محمد آقا
ت : 1391/08/18
نظرات()