تبلیغات
کـــــــــیهان - تصاویری از رشته شلاقی خورشید با طول 800 هزار کیلومتر <!?php bloginfo('name'); ?> <!?php if ( is_single ) { ?> » Blog Archive <!?php } ?> <!?php wp_title; ?>

ناسا ویدئویی از رشته شلاقی بلند خورشید را منتشر کرده که طول آن به بیش از 800 هزار کیلومتر می رسد و تشعشعات آن به سمت زمین در حرکت است.

ناسا ویدئویی از رشته شلاقی بلند خورشید را منتشر کرده که طول آن به بیش از 800 هزار کیلومتر می رسد و تشعشعات آن به سمت زمین در حرکت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ویدئو رشته شلاق مانند خورشید که بیش از 800 هزار کیلومتر طول دارد و در بالای سطح خورشید توسط رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا ضبط شده است.

این تصویر باورنکردنی از رصدخانه دینامیک خورشیدی نشان دهنده رشته شلاق مانند خورشید در مرکز تصویر است که طول آن به 800 هزار کیلومتر می رسد

این رشته ها ابرهای سردتر از مواد خورشیدی هستند که بالای سطح خورشید قرار داشته و نیروی مغناطیسی غیرثابتی دارد.

ویدئو ناسا همچنین دربرگیرنده تصاویری از این رشته روزهای 6 تا 8 آگوست 2012 است که به عنوان یک مسیر تاریک که چندین روز مشاهده شد.

ناسا اعلام کرد به نظر می رسد بخشی از قسمت نهایی این رشته جدا شده و طول پایه و شکل آن کاملا بدون تغییر باقی مانده است.

ویدئوی منتشر شده توسط سازمان فضایی آمریکا سه ساعت فعالیت خورشید را به طور خلاصه نشان می دهد و این فعالیتها را با جزئیات کاملی در نور ماورای بنفش نشان داده است.

مشخص شده است که این انفجار بسیار بزرگ بوده و به زمین خواهد رسید.

مرکز پیش بینی آب و هوای فضایی NOAA پیش بینی کرده است که یک ابر از تشعشع این افنجار به زمین می رسد. این ابر طوفان جئومغناطیسی اندکی ایجاد شده و شفقهای شمالی را به بخشهایی از شمال آمریکا می آورد.

این ویدئو همچنین نمای نزدیکی از رشته شلاقی مانند خورشید را به نمایش گذاشته است

براساس اعلام ناسا، این تصویر نمونه کلاسیک از برجستگیهای خورشیدی است، رشته بلند و رونی که از سطح خورشید بیرون زده است.

این برجستگی ها که به سطح خورشید در فوتوسفر متصل شده و اتمسفر داغ خورشید را تشکیل داده به تاج خورشید نیز شهرت دارد. یک برجستگی خورشید در مقیاس زمانی یک روز تشکیل می شود و برجستگی های ثابت ممکن است چندین ماه در تاج خورشیدی بمانند و یا حلقه هایی را به طول هزاران کیلومتر در فضا ایجاد کنند.

این درحالی است که دانشمندان درحال حاضر چگونگی و چرایی شکل گیری این برجستگی ها را مطالعه می کنند.

این تصویر از یک رشته قبلی از سطح خورشید و میزان انفجار آن را نشان می دهد

تصویری از ویدئو که نشان می دهد شعله پیش از انفجار به عنوان یک شلاق درحال رشد کردن است:: موضوعات مرتبط: نجوم گزارش های تصویری اخبار علمی و تازه های فناوری
:: برچسب‌ها:
ن : محمد آقا
ت : 1391/06/15
نظرات()