تبلیغات
کـــــــــیهان - شاهکار جدید ناسا: شب پرستاره ونگوگ بر پهنه اقیانوس‌های جهان <!?php bloginfo('name'); ?> <!?php if ( is_single ) { ?> » Blog Archive <!?php } ?> <!?php wp_title; ?>
http://www.khabaronline.ir/Images/News/Smal_Pic/9-1-1391/IMAGE634685756220919134.jpg
شبیه‌سازی جریان‌های اقیانوسی جهان توسط ناسا شب پرستاره دیگری را به نمایش گذاشته که توسط طبیعت روی صفحه اقیانوس‌ها طراحی شده و شباهت زیادی به نقاشی شب پرستاره ون‌گوگ، نقاش هلندی دارد.

یکی از مشهورترین آثار ونسان ون‌گوگ، هنرمند هلندی شب پرستاره نام دارد که در آن ستاره‌ها مانند گردابی سفید و بزرگ به نمایش درآمده‌اند. مدل‌سازی ناسا از جریان‌های اقیانوسی شب پرستاره دیگری را به نمایش گذاشته که توسط طبیعت روی صفحه اقیانوس‌ها طراحی شده و شباهت زیادی به نقاشی این هنرمند پست‌امپرسیونیست دارد.  

شب پرستاره

ناسا تلاش کرده جریان‌های سطحی اقیانوسی را با وضوح بهتری نمایش دهد و نتیجه آن تصاویری بسیار زیبا شده که می‌تواند برای بینندگان، شب پرستاره ونگوگ را که در سال 1889/ 1268 ترسیم شده، تداعی کند.

 

جریان های اقیانوسی سطحی

این مدل محاسباتی که توسط ناسا «فاز دوم تخمین جریان و آب‌وهوای اقیانوسی» یا به اختصار ECCO2 نامیده شده بر مبنای جریان‌های اقیانوسی از ژوئن 2005/ خرداد 1384 تا دسامبر 2007/ آذرماه 1386 تهیه شده است.

 

جریان های اقیانوسی سطحی

به گفته محققان ناسا پروژه ECCO2 مدلی با وضوح بالا از جریان‌های اقیانوسی و قطعات یخ در سراسر جهان است. به کمک این مدل می‌توان جریان‌های اقیانوسی، گرداب‌ها و جریان‌های محلی کوچکی که را که در اقیانوس‌ها جریان دارند و حرارت و دی‌اکسیدکربن را در آب‌های جهان جابجا می‌کنند با دقت بالایی شناسایی کرد.

 

جریان های سطحی اقیانوسی

در این پروژه جریان‌های اقیانوسی در اعماق گوناگون شبیه‌سازی شده‌اند اما در این تصاویر زیبا تنها جریان‌های سطحی دیده می‌شوند.:: موضوعات مرتبط: نجوم گزارش های تصویری اخبار علمی و تازه های فناوری
:: برچسب‌ها:
ن : محمد آقا
ت : 1391/01/12
نظرات()