دانشمندان می‌گویند اتاقی مخفی در داخل هرم بزرگ مصر در الجیزه در نزدیکی قاهره کشف کرده‌اند.  مجله Nature نوشت یک تیم بین‌المللی یک اتاق 30 متری را در داخل هرم کشف کرده‌اند که در بالای سالن بزرگ این ساختمان و با مقطع مشابه قرار دارد. 

 هنوز کاربرد این فضا مشخص نشده و معلوم نیست که آیا این اتاق کاربردی داشته و یا فضایی خالی در داخل هرم است. بعضی از کارشناسان می‌گویند این فضای خالی سال‌هاست که شناخته شده است.  مهدی الطیوبی، بنیانگذار پروژه «اسکن پیرامید» و مدیر موسسه حفاظت میراث گفت: «این می‌تواند از یک یا چند سازه تشکیل شده باشد. ممکن است تالار بزرگ دیگری است. احتمالات زیادی وجود دارد». 
:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: اهرام مصر اتاق مخفی اهرام ثلاثه مصر
ن : محمد آقا
ت : 1396/12/17
نظرات()
ادامه مطلب
متافیزیک یا متاگیتیک شاخه‌ای از فلسفه وفیزیکاست که به پژوهش دربارهٔ چیستی و 
کُنه وجود، زندگی و جهان به عنوان یک کل می‌پردازد. متافیزیک را ریشهٔ فلسفه می‌دانند.


:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: متافیزیک فیزیک نجوم کیهانشناسی فلسفه
ن : محمد آقا
ت : 1396/12/17
نظرات()
215-10.JPG
کاوشگر کنجکاوی ناسا که پیشرفته‌ترین آزمایشگاه متحرک بر روی مریخ محسوب می‌شود، دومین سال حضور خود بر روی سیاره سرخ را جشن گرفت.این فضاپیمای بدون سرنشین در روز پنج اوت 2012 برای آغاز یک ماموریت چند ساله به منظور جستجو در مناطقی که ممکن بوده در آنها حیات وجود داشته باشد، در دهانه گیل فرود آمد. به گفته ناسا، کنجکاوی در طول اولین سال ماموریتهایش، به هدف اصلی خود برای تعیین امکان برخورداری مریخ از شرایط محیطی مناسب برای حیات میکروبی نائل شد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها:
ن : محمد آقا
ت : 1393/05/20
نظرات()
ادامه مطلب

1-3441.jpg

دانشمندان برای اولین بار موفق به کشف رفتار سلولهای بنیادی روده انسان شده‌اند که سرنخهای حیاتی در مورد ابتدایی‌ترین مراحل رشد سرطان روده ارائه می‌کند.این پژوهش که به رهبری دانشگاه کوئین ماری لندن انجام شده، تعداد سلولهای بنیادی موجود در روده انسان و چگونگی رفتار و تکامل آنها در طول زمان را کشف کرده است.محققان دریافتند که درون یک روده سالم، سلولهای بنیادی در یک رقابت مداوم با یکدیگر برای بقا قرار داشته و تنها تعداد معینی از آنها می‌توانند در یک زمان در یک منطقه باشند.
:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها:
ن : محمد آقا
ت : 1393/05/20
نظرات()
ادامه مطلب


افزایش سرعت انتقال اطلاعات یکی از دغدغه‌های همیشگی انسان بوده و استفاده از فیبرهای نوری را می‌توان آخرین دستاورد بشر در راه انتقال هر چه سریع‌تر اطلاعات دانست. اما محققان هلندی برای نخستین‌بار موفق به تله پورت با دورفرستی اتم‌ها بین دو نقطه در فاصله ۳ متری از یکدیگر شدند که می‌تواند به معنای امکانپذیر بودن دور فرستی انسان در آینده باشد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار علمی و تازه های فناوری فیزیک
:: برچسب‌ها:
ن : محمد آقا
ت : 1393/05/19
نظرات()
ادامه مطلب
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات